Описание картинки
Лого https://valko.ua/

Покрівельні матеріали для даху

У наш час будівельна індустрія пропонує своїм споживачам обширний вибір технологій та матеріалів для покриття будівлі. У цій статті ми визначимо, на що першочергово потрібно звернути увагу при виборі покрівельних матеріалів, класифікуємо сучасні покриття та ще багато цікавої інформації.

Основні характеристики покрівельних матеріалів.

Захисну функцію в будь-якому будинку виконує покрівля. Це і захист від холоду, вітрових поривів, і забезпечення від проникнення в будівлю опадів та інших сторонніх предметів. При виборі покрівельного матеріалу потрібно памʹятати та враховувати такі особливості:

  • Перш за все, потрібно звернути увагу на довговічність, міцність матеріалу, здатність протистояти зовнішнім факторам: граду, дощу, сильному вітрові та витримувати снігові маси. Не варто дешевити на міцності, щоб не довелося через декілька років робити ремонт чи реставрувати дах.
  • По-друге, необхідно вияснити питому вагу одного квадратного метра, оскільки, це дуже важливий фактор при створенні каркасу (мауерлату, крокв, обрешітки) даху. Чим важчий вибраний покрівельний матеріал, тим стійкіша повинна бути конструкція по всьому покрівельному периметру. Наприклад, вага профлиста значно відрізняється від ваги натуральної черепиці.
  • Колір та форма покрівлі залежить від смакових вподобань її власника. Однак, потрібно орієнтуватись і на загальну кольорову гаму навколишніх будівель, гармонійно поєднати відтінки та кольори стін, вікон, декоративних елементів, тобто грамотно декорувати фасад будинку.
  • Важливо врахувати процес покриття даху. Деякі покрівельні матеріали мають просту будову та відносну легку вагу, тому їх можна самостійно монтувати. Та деяким видам притаманні певні особливості, які потребують спеціальних знань та навичок при перекритті даху. Тому доведеться наймати фахівця, а це вплине на кошторис всього будівництва.
  • Форма дахових матеріалів зовнішньо та структурно повинна бути водовідвідна, щоб забезпечити максимальне стікання опадів з покрівлі. Покрівлі з профнастилу добре захищають внутрішній простір будинку і горища від вологи, з їх гладкої поверхні швидко сходить сніг і дощова вода.
  • Не менш важливим є стійкість покрівлі до значних коливань температури та до хімічних речовин. Щоб ізолювати внутрішні приміщення будівлі від проникнення сторонніх зовнішніх звуків, покрівля може мати звукопоглинаючі властивості.

Всі покрівельні матеріали умовно можна поділити на такі групи:

Натуральні. Покрівля з природних матеріалів тривалий час була недоцільною у використанні. На сьогодні обробка натуральної сировини за допомогою сучасних методів та технологій, спричинила удосконалення їх технічно-експлуатаційних характеристик. До натуральних належать покрівлі з соломи, дерева, очерету, бамбуку, керамічної (натуральної) черепиці, сланцю.

Полімерні. Такі матеріали містять в собі еленменти натуральних та штучних волокон. Це відносно новий вид покрівельних матеріалів. Наприклад, єврошифер, оргскло і композитна черепиця.

Бітумні. До цієї групи належать наливні (рідинні) покрівлі, бітумна черепиця. Бітумна черепиця — це штучний м’який покрівельний матеріал зі склотканини, який просочений полімерним бітумом.

Металеві. До поківельних металевих матеріалів належать: профнастил, металочерепиця, сталеві, алюмінієві, мідні, оцинковані листи.

Металеві покрівельні матеріали є якісні та довговічні, надійні та зручні у використанні, доступні за ціною та легкі в транспортуванні, монтажі, тому набули широкого розповсюдження. З рівного металевого листа створюють фальцеву покрівлю. Покрівлі з металочерепиці імітують натуральну черепицю. Завдяки певним технічним характеристикам з профнастилу можливо моделювати дахи різних форм та розмірів.

Покриття.

Часто сталеві листи, щоб збільшити їх термін експлуатації, покривають захисними шарами. Першим таким шаром є нанесення цинку (від 100г⁄ м²), що захищає метал від корозії. При нарізанні на металі виникають уразливі місця, цинк в цих місцях утворює оксидну плівку, яка захищає від іржавіння. Наступним може бути алюцинковий шар, який забезпечує більш привабливий блискучий вигляд металу. Для покрівель у кліматичних зонах з високими температурами, краще використовувати металеві листи, які обробляють пуралом або поліуретановою-поліамідною фарбою. Вона є стійка до механічних пошкоджень та до прямих сонячних променів. Поширеним є захист з поліестеру, який проявляє достатню стійкість при значних атмосферних опадах та до ультрафіолетового випромінювання. Поліестер в основі своїй має поліефірну фарбу, що надає поверхні різного забарвлення, як блискучого глянцевого так і матового зі зернистою текстурою. Метеріал для покрівлі з нанесенням полівініліденфторідно-акрилової фарби (ПВДФ) підходить для будівель поблизу морських узбереж. Профнастил з таким покриттям забезпечить захист від хімічного впливу, його можна використовувати в будь-яких умовах клімату. Найбільш міцним та товстим є покриття з пластизолу (модифікований полівінілхлорид). Він є найбільш стійкий до механічних пошкоджень та до природніх катаклізмів, але руйнується під впливом високих температур та втрачає колір під впливом сонячного випромінювання.

У наш час найпоширенішими є такі види покрівель та покрівельні матеріали: натуральна (керамічна) черепиця, металочерепиця, профнастил, бітумна (мʹяка) черепиця, фальцеві покрівлі, єврошифер, композитна черепиця, сланцеві покрівлі.

Ми надамо кваліфіковану консультацію, щоб Ви змогли вибрати і купити покрівельний матеріал, який буде відповідати усім Вашим вимогам та побажанням. 

 

Поділитись!

Покрівельні матеріали для даху

Замовити дзвінок

Введь свій номер телефону і ми самі Вам передзвонимо.

Написати нам
Ваше повідомлення прийнято!

Дякуємо за увагу! Найближчим часом наш менеджер зв’яжеться з вами для уточнення деталей.