"/

Покрівельні матеріали для даху

У наш час будівельна індустрія пропонує своїм споживачам широкий вибір технологій та матеріалів для виготовлення якісної покрівлі. У цій статті ми визначимо, на що першочергово потрібно звернути увагу при виборі покрівельних матеріалів, класифікуємо сучасні покриття та дізнаємося ще багато цікавої інформації.

Покрівельні матеріали та їхні основні характеристики

Одну з основних захисних функцій у будь-якому будинку виконує покрівля. Від неї залежить захист від холоду, вітрових поривів, а також від проникнення опадів у будівлю. При виборі покрівельного матеріалу потрібно враховувати такі особливості: 

 

  • Довговічність, міцність матеріалу та його здатність протистояти зовнішнім факторам: граду, дощу та сильному вітру, витримувати снігові маси. Не варто заощаджувати на міцності, щоб не довелося через кілька років робити ремонт чи реставрувати дах.
  • Вага одного квадратного метра. Це дуже важливий фактор при створенні каркасу даху. Чим важчий вибраний покрівельний матеріал, тим стійкішою повинна бути конструкція по всьому покрівельному периметру. Наприклад, вага профлиста значно відрізняється від ваги натуральної черепиці.
  • Колір та форма покрівлі. Цей критерій залежить лише від смакових вподобань конкретного замовника. Тим не менш, потрібно орієнтуватися й на загальну колірну гаму навколишніх будівель, гармонійно поєднати відтінки та кольори стін, вікон, декоративних елементів, тобто грамотно декорувати фасад будинку.
  • Процес перекриття даху. Деякі покрівельні матеріали мають просту будову та відносно легку вагу, тому їх можна монтувати самостійно. Іншим же різновидам притаманні певні особливості, які потребують спеціальних знань та навичок при перекритті даху. Для цього доведеться наймати фахівця, що значною мірою вплине на кошторис всього будівництва.
  • Форма дахових матеріалів. Зовнішньо та структурно вона повинна бути водовідвідною, щоб забезпечити максимальне стікання опадів із покрівлі. Покрівлі з профнастилу добре захищають внутрішній простір будинку і горища від вологи, з їхньої гладкої поверхні швидко сходить сніг і дощова вода.
  • Стійкість покрівлі до значних коливань температури та до хімічних речовин. Щоб ізолювати внутрішні приміщення будівлі від проникнення сторонніх зовнішніх звуків, покрівля може мати звукопоглинальні властивості.

Покрівельні матеріали для даху: види

Натуральні. Покрівля з природних матеріалів тривалий час була недоцільною у використанні. На сьогодні обробка натуральної сировини за допомогою сучасних методів та технологій спричинила вдосконалення її технічно-експлуатаційних характеристик. До натуральних належать покрівлі з соломи, дерева, очерету, бамбуку, керамічної (натуральної) черепиці, сланцю.

Полімерні. Цей варіант комбінує в собі елементи натуральних та штучних волокон. Це відносно новий вид покрівельних матеріалів. Наприклад, єврошифер, оргскло і композитна черепиця.

Бітумні. До цієї групи належать наливні (рідинні) покрівлі, бітумна черепиця. Бітумна черепиця — це штучний м’який покрівельний матеріал зі склотканини, просочений полімерним бітумом.

Металеві. До покрівельних металевих матеріалів належать: профнастил, металочерепиця, сталеві, алюмінієві, мідні, оцинковані листи.
Металеві покрівельні матеріали якісні та довговічні, надійні та зручні у використанні, доступні за ціною та легкі в транспортуванні й монтажі, тому набули широкого поширення в будівельній сфері. З рівного металевого листа створюють фальцеву покрівлю. Покрівлі з металочерепиці імітують натуральну черепицю. Завдяки певним технічним характеристикам із профнастилу можна моделювати дахи різних форм та розмірів.

Матеріал для покрівлі: типи захисного покриття

Часто для збільшення терміну експлуатації сталеві листи покривають захисними шарами. В першу чергу наноситься цинк (від 100г⁄ м²), що захищає метал від корозії. При нарізанні на металі виникають уразливі місця, де цинк утворює оксидну плівку, що захищає від іржі. Наступним може бути алюцинковий шар, який забезпечує більш привабливий блискучий вигляд металу.

Для покрівель у кліматичних зонах з високими температурами краще використовувати металеві листи, які обробляють пуралом або поліуретаново-поліамідною фарбою. Вона стійка до механічних пошкоджень та прямих сонячних променів. Поширеним також є захист з поліестеру, який відрізняється достатньою стійкістю при значних атмосферних опадах та впливі ультрафіолетового випромінювання. Поліестер в основі своїй має поліефірну фарбу, що надає поверхні різного забарвлення. Воно може бути як блискучим глянцевим, так і матовим із зернистою текстурою.

Матеріал для покрівлі з нанесенням ПВД фарби підходить для будівель, розташованих поблизу морських узбереж. Профнастил із таким покриттям забезпечить захист від хімічного впливу, його можна використовувати в будь-яких кліматичних умовах.

Найбільш міцним та товстим вважається покриття з пластизолу (модифікований полівінілхлорид). Він є найбільш стійким до механічних пошкоджень та природних чинників, але руйнується під впливом високих температур та втрачає колір під впливом сонячних променів.

У наш час найпоширенішими є такі види покрівель та покрівельних матеріалів: натуральна (керамічна) черепиця, металочерепиця, профнастил, бітумна (мʹяка) черепиця, фальцеві покрівлі, єврошифер, композитна черепиця, сланцеві покрівлі.

Ми надамо кваліфіковану консультацію, щоб ви змогли вибрати та купити покрівельний матеріал, який буде відповідати усім вашим вимогам та побажанням.