Конструкція, принцип роботи та догляд за ролетами-жалюзями День-ніч

Ролети на вікна ДЕНЬ-НІЧ — вишукана альтернатива звичайним шторам

У попередніх статтях ми описували цікаві подробиці, історичні факти та міфи щодо такого віконного аксесуару, як тканинні ролети.

У даній публікації опишемо більш практичні сфери їх використання, догляду та класифікації за типом.

Ролети день-ніч у квартиру чи будинок

Беззаперечним фактом є те, що такі рулонні штори, їх ще помилково називають жалюзі день-ніч, з кожним роком стають все більш популярним, як серед власників квартир так і приватних будинків.

Вони є гарним рішенням для декоративного оформлення власного житла або номерів готелю завдяки своєму вигляду, простоті в експлуатації та догляду, створюючи відчуття затишку у приміщенні.

Конструкція та принцип роботи рулонних жалюзі день-ніч

Штори день-ніч виготовляються у системах відкритого та закритого типів:

  • система відкритого типу – змотана в рулон тканина залишається назовні;
  • в системі закритого типу – змотана в рулон тканина міститься в алюмінієвому або пластиковому коробі.

Відповідно до обраної системи буде залежати ціна ролетів на вікна. Жалюзі-ролети закритого типу коштуватимуть дорожче.

Ролети день-ніч мають цікавий принцип роботи та механізм керування. Їх полотно подвійне та складається з горизонтальних смужок прозорої й напівпрозорої тканини. В закритому типі є можливість встановлення напрямних, до прикладу П-подібної форми, що унеможливлює провисання ролети при нахиленому положенні стулки вікна. Зазвичай, як закритий так і відкритий тип монтуються, без свердління, безпосередньо на стулку. Так само як і звичайні тканинні ролети, день-ніч можна опустити, підняти, або ж зафіксувати на будь-якій висоті за допомогою системи керування у вигляді ланцюжка.

День-ніч  жалюзі призначені для керування освітленням кімнати протягом усього дня. Варто взяти до уваги, що вони повністю не затемнюють приміщення.

Для отримання ефекту цілковитої темряви о будь-якій годині доби використовують блекаут ролети.

Ролети блекаут забезпечать світлонепроникність кімнати чи студії

Blackout ролети використовуються не тільки за своїм прямим призначенням - затемнення приміщення, а й від нагрівання кімнати у спекотні дні. Зазвичай їх використовують:

  • люди, які змушені спати вдень, котрим тяжко засинати при денному освітленні;
  • фотостудії;
  • кінотеатри;
  • конференц-зали, у яких використовують проектори;
  • наукові лабораторії;
  • складські приміщення, де зберігаються вибагливі товари, до прикладу - ліки.

Рулонні штори блекаут вирізняються своїм особливим полотном — спеціальною прогумованою тканиною. Частина полотна, яку видно зсередини приміщення майже нічим не відрізняється від звичайних ролет тканинних.

Для максимального затемнення кімнати варто обирати ролетні штори у системі закритого типу. У спальну кімнату, щоб комфортно спати в літній день, чудово підійде ролета у системі відкритого типу.

Догляд за тканиною віконних ролет

Жалюзі на вікна день ніч зазвичай виготовлені зі спеціального антистатичного матеріалу: поліестеру та поліефіру. Тканинне полотно такої ролети довговічне. Воно з часом не тьмяніє та не вигорає на сонці. До того ж воно дуже просте у догляді та не потребує миття. У більшості випадків достатньо буде сухої чистки. При сильному забрудненні — протирання вологою губкою чи серветкою.

Купити ролети день ніч є чудовим рішення для будь-якої квартири, будинку чи офісного приміщення. А простий догляд і довговічність – це вигідна інвестиція у свій комфорт та затишок.