жалюзі на вікна, як виникли

Жалюзі в історії людства

Як відомо, жалюзі почали виготовляти у XVIII сторіччі, а саме в 1760 році у місті Філадельфія. Офіційно, їх виробництво почалося у серпні 1841 року, коли винахід був запатентований американським промисловцем Джоном Хемптоном.

Сьогодні, достеменно не відомо, що стало прототипом сучасних віконних жалюзі, та які були першими: горизонтальні жалюзі, чи вертикальні.

Пікантні подробиці з історії жалюзі

З французької “jalousie” перекладається, як ревнощі і є декілька легенд щодо їх виникнення.

Одна легенда, описує часи епохи Відродження, могутньої на той час Венеції. Один багатий венеціанець мав молоду та дуже вродливу дружину, яку ревнував до кожного. Він не придумав нічого кращого, ніж постійно тримати свою кохану вдома. Дівчина сумлінно виконувала всі його накази, але перебування постійно у приміщенні з повністю закритими шторами позначилося на її здоров’ї. Красуня почала хворіти. Чоловік побачив, як його дружина марніє та повільно помирає. Тоді у нього виникла ідея створення жалюзі на вікна.

Не менш пікантні історії прийшли з Близького сходу, де подібні штори жалюзі використовували такі ж ревниві, одружені арабські чоловіки. Вони ховали своїх дружин, від зацікавлених поглядів з вулиці.

Поширення у світі

У ХХ сторіччі, віконні жалюзі, вже були надзвичайно популярні у світі. До нас, країн СНД, вони прийшли лише у 90-х роках та стали справжнім атрибутом офісного приміщення, до того ж за досить великі кошти. У той час, коли алюмінієві жалюзі по всьому світі вважались недорогим декором, в Україні їх могли дозволити лише успішні бізнесмени.

Перші прототипи

Жалюзі виготовляли у різних куточках світу. Від горизонтальних бамбукових у Китаї та Японії до тканинних на Близькому Сході та дерев’яних раннього середньовіччя.

До речі, в арабських країнах використовували вироби, які зараз можна назвати – рулонні штори. Для захисту від палючого сонця, місцеві мешканці вішали на вікна тканину змочену у воді, при потребі такі штори скручувалися у рулон.

У тогочасній Європі, надавали перевагу дерев’яним жалюзі. За  однією з легенд, саме арабські завойовники показали середньовічним європейцям можливість використання тканинного полотна у виробі.

Культурна, а пізніше промислова революції, зміна цінностей у багатьох країнах Європи призвели до того, що ціна на жалюзі стрімко пішла вниз, а їх призначення було вже більше декоративним, аніж захисним.

Види жалюзі для вікон

Існує два види жалюзі на вікна:

  • Горизонтальні;
  • Вертикальні жалюзі;

Зупинимося на наближених до сучасних вертикальних жалюзі, які почали виготовлятися не так давно, у штаті Канзас. Підприємство з їх виробництва називалось “Sun Vertical”. Компанія та патент були успішно продані 14 квітня 1960 року, та принесли чималі дивіденди власникам: Фредеріку та Едварду Бопп.

Вважається, що такі жалюзі більш стійкіші до ушкоджень при сильних поривах вітру. Зазвичай, вони виготовляються з товстої пластмаси. Крім вікна їх можуть монтувати у дверному прорізі.

Горизонтальні жалюзі або їх ще називають венеціанськими, за непідтвердженими даними, виникли задовго до вертикальних. Вони також є надзвичайно стійкими до впливу вітрів. Легко монтуються не тільки на вікно, а й на стелю, стіни та замість міжкімнатних дверей. Найбільш популярний матеріал у такому виді жалюзі – це алюміній, який добре себе зарекомендував при довготривалій експлуатації. Догляд за ними дуже простий, миття відбувається за допомогу м’якої тканини або щітки.

Штори плісе або жалюзі плісе, як декоративний елемент кімнати

До 1940 року, матеріалом, який домінував при виготовленні жалюзі було дерево. До XXI сторіччя його почали поступово витісняти пластмаса та тканини. Так з’явилися жалюзі плісе, які сьогодні вважаються ледь не найпопулярнішим видом віконного аксесуару.

Основою плісе є тканинне полотно, яке може бути напівпрозорим або світлонепроникним. Також може бути використана тканина у вигляді сот, яка зменшує надходження тепла у приміщення з вулиці. Такий вид жалюзі найкраще підходить до дахових вікон та нестандартних форм.

Ролетні жалюзі

Їх ще називають - рулонні штори. Це щось середнє між конструкцією жалюзі та звичайними текстильними занавісками. Вперше вони з’явилися у Німеччині. У попередній статті ми розповіли історію виникнення ролет, додамо, що вони добре компонуються зі стандартними вікнами звичайних квартир.

Де можна купити алюмінієві жалюзі, рулонні штори, плісе по низькій ціні з доставкою по Україні?

Звичайно, що у компанії “Валько”. Якість нашої продукції відома по всій Україні вже другий десяток років. Швидкість виконання замовлення, яку підтвердять наші постійні клієнти, часто становить не більше 1 дня. А чому у нас одні з найнижчих цін по всій Україні? Все просто - ми є виробниками та постачальниками товарів для вікон, як для роздрібних замовників, так і для численних дилерів. Тому обирайте потрібний вам виріб, вказуйте розміри, колір та тип полотна, або матеріал жалюзі та отримуйте своє замовлення надзвичайно швидко.